namorny boj pri dobyvani

DeletedUser

Hosť
cawte
chcel by som to trochu prediskutovat


cit.
Ako zachrániť okupované mesto, stačí zničiť vojenské jednotky, alebo Osídľovaciu loď? Alebo oboje?
Popravde oboje. Osídľovacia loď môže byť zničená až po zničení všetkých vojsk, ktoré ju bránia.

jedna sa my o to ze ked sa zacina namornym bojom a utocnik poslal
1000 lodi a obranca ma 2000 obrannych lodi

tak po zniceni utocnikovych lodi co stane s armadou co sa prepravuje
v prepravnych clnoch ?
kedze pechota by nemala mat pri dobivacom utoku ziadnu sancu
zasiahnut do boja v namornej bitke tak my stoho vypliva ze by mala byt
znicena spolu s lodami kedze niekde som vycital ze prepravne clny sa zapoja do bitky po zniceni vsetkych lodi

apropo: este ma napada ze aj keby mal utocnik vyskumany prienik
a armada by prenikla do mesta tak po zniceni bojovych lodi by nemalo co obranovat kolonizacnu lod tak vlastne v tom momente by mal dobivaci utok
skoncit lebo pechota predsa nemoze obranovat namornu jednotku

sry ze je to tak dlhe ale snad nad tym podumate
za dotazy,propomienky,odpovede,informacie a uvedenie veci na pravu mieru vopred dik
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
pojden na to tak ako z tvojej strany = logicky
DOBIACIA LOD je sice v nazve ze dovivacia...ale dokaza sama lod obsadit mesto? NIE .. mesto obsadzuju tvoji vojaci ktory nad nim preberu kontrolu a ovladaju ho
teda dobyvacia lod ich tam len dovezie a dalej uz je len v pristave...a dobyvanie prebieha do posledneho zijuceho vojaka ktory ,,DOBYVA/OVLADA,, mesto..preto je potrebne sa prebit namornou obranou a dalej znicit aj pechotu..a az potom kvazi znicis dobivaciu lod(ale to znicenie lode sa skor chape ako zrusenie dobyvania)
 

DeletedUser247

Hosť
myslim ze otazka bola skor polozena: ak znicim nepriatelsku flotilu musim sa este zaoberat aj ich pechotou? lebo ta bola teoreticky vo flotile => na obranu pred dobztim mi staci velka flotila?
 

DeletedUser

Hosť
nie nestaci ti znicit flotilu..nato aby si zrusil dobyvanie musis znicit posledneho vojacika v meste. cize ak zautocis pevninou staci ti znicit vojsko v meste a flotilou sa zaoberat nemusis

a ano na obranu pred dobitim ti staci velka flotila pretoze ta osidlovacka sa tam musi prebit cez lodstvo aj pechotu.
 

DeletedUser

Hosť
myslim, ze este nebola zodpovedana tato otazka, ktora zaujima aj mna:
tak po zniceni utocnikovych lodi co stane s armadou co sa prepravuje
v prepravnych clnoch ?
 

DeletedUser

Hosť
a este by som sa takto opytal, ze ten co osidluje, vyuziva rovnako tie iste hradby?
 

DeletedUser19

Hosť
Áno, keď okupuješ mesto tak si v úlohe obrancu takže pre teba platia všetky bonusy pre obranu.
 

DeletedUser

Hosť
nie nestaci ti znicit flotilu..nato aby si zrusil dobyvanie musis znicit posledneho vojacika v meste. cize ak zautocis pevninou staci ti znicit vojsko v meste a flotilou sa zaoberat nemusis

a ano na obranu pred dobitim ti staci velka flotila pretoze ta osidlovacka sa tam musi prebit cez lodstvo aj pechotu.

nie je to ani trochu pravda. mal som pri dobyvani v meste 3 lode + osidlovaciu a asi 900 pesiakov. znicili mi lode. potom zautocili na mesto, ale neporazili ma. pozemnu bitku som vyhral. prisiel som o osidlovaciu lod. transporty prezili vsetky. pesiaci ktori mi prezili sa vratili domov. vojaci spojencov, ktori tam este ostali ako podpora sa nevratili a pri dalsich vlnach umreli. skratka, na pevnine som to vyhral ale vojaci sa aj tak vratili hned po prvom boji.

v pomocnikovi sa pise, ze na zrusenie dobyvania treba znicit cele pozemne vojsko alebo osidlovaciu lod (nie namorne vojsko).
cize kym nema obliehany hrac na ostrove kamosa, tak jedine o co ide pri obliehani je nafasovat armadu birem.
 

DeletedUser

Hosť
to tiez nie je celkom pravda, lebo existuje utok prienikom a ked mas malo pozemneho vojska, mozes tam mat aj tristo birem a moji vojaci sa vylodia, porazia ta a dobyvanie konci.
 

DeletedUser

Hosť
???

Popravde oboje. Osídľovacia loď môže byť zničená až po zničení všetkých vojsk, ktoré ju bránia.

Cize toto neplati? staci prerazit jeden typ army a je po dobyvani?
Cim dalej, tym viac zacinam mat pocit, ze jednotlivec je tu maximalne odpisany a tych trochu aktivnych v nejakom spojenectvo trochu zmyslajucich, nieje mozne porazit. Mne osobne tu chyba moment prekvapenia.
 

DeletedUser

Hosť
utok na mesto

caute ako je mozne ze som zautocil na jedneho hraca s osidlovacou lodou a kopou inych lodi plus pozemne jednotki do bludu a vzdi mam len korist? chcem mu prebrat mesto nema ziadne jednotki ani lode ale moje vojsko s osidlovacou lodou sa vrati len s koristou :confused:
 

DeletedUser19

Hosť
Ak hráš na svete Beta tak musíš najskôr vyvolať vzburu a musíš tiež mať dostatok kultúrnych bodov.
 

DeletedUser

Hosť
nie ja hram na alfe a takim istym sposobom som dal uz jedneho v com moze bit chyba???
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser19

Hosť
Kultúrnych bodov máš dosť? Pozerám že máš 3 mestá takže na štvrté potrebuješ 9 KB.
 

DeletedUser1318

Hosť
viktor10 ty to mas lahke:Dmi silnejsi potrebujeme aj okolo 100KB :mad: a to da vela prace...preco vlastne existuju KB?nepacisami to:(...lepsie by bolo keby ziadne KB neexistovali a mozem si dobyvat kolko chcem :D:) alebo stavat :D:)
 

DeletedUser1249

Hosť
ale bolo by to ako na dk same dediny aj 1000 dobyvali by tu stale lepsi hraci slabsich
 

DeletedUser3213

Hosť
A ako mu vlastne zničím tu OS ?

Napríklad .

Mám jedno mesto
Niekto na mna zautoči s OS a jednotkami a zničí mi všetky jednotky na mori a aj na zemi

A teraz ako zachránim to mesto ? bud mi kamarát pošle pozemmné a lodné jednotky alebo nimi zautočí na moje mesto ?
Ako to funguje ? ako podpora či útok na moje mesto aby som zničil OS ?
 
Hore